1 клас. Творча лабораторія вчителя Поліщук Н.Л.
План виховної роботи 2016-2017 н.р. Детальніше...
1. Портфоліо Поліщук Наталії Леонідівни
/uploads/editor/4078/343627/sitepage_84/files/prezentaciya_polischuk_nataliya_leonidivna.pptx
2. Розробка уроку у 1 класі.
Урок 16. ЗВУК [у], ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВОЮ Уу.
ВИДІЛЕННЯ ЗВУКУ [у], В СКЛАДАХ І СЛОВАХ.
ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ, ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ.
Мета: ознайомити учнів з артикуляцією звука [у], позначеннямйого буквою Уу; навчативпізнавативелику і малу букву Уу, розвиватиувагу, зв’язне мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ПИТАНЬ
1. Аналітико-синтетичні звукові вправи
- Яку букву вивчали на попередньому уроці?
- Який звук позначає ця буква?
- Знайдіть букву Аау нашій кишеньковій азбуці.
Гра «Утворіть склад»
- Я називатиму приголосний звук, а ви утворюйте з нього склад разом з голосними [а]: [н], [л], [с], [ж], [п], [т], [р].
2. Гра «Додай склад»
- Який склад зі звуком [а] треба додати, щобвийшло слово? (Учніназиваютьпотрібний склад, а потім уже утворюють слово.Наприклад: гру- (ша) – груша.)
Наприклад: гро(за), кни(га), во(да), со(ва), лі(так), гу(сак), тра(ва), жур(нал).
III. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Впіймай на гачок»
- Послухайте вірш і впіймайте звук, який найчастіше в ньому зустрічається.
У долині жив удав:
Удавав, що він все знав.
Удавав, що все умів,
У траві хвостом вертів.
У ріку лише дивився,
Удавав, що вже умився.
- Який звук найчастіше зустрічається у цьому вірші?
- Який це звук – голосний чи приголосний? Доведіть. Як будемо позначати цей звук? (Кружечком, великою крапкою)
- Голосний звук [у] може утворювати злиття з різними приголосними звуками. Ось послухайте загадку.
Хто гнізда свого не має,
Яйця іншим підкидає,
Та у лісі в холодку
Все кує: «Ку-ку! Ку-ку!»?
- Про яку пташку ця загадка?
- Яке злиття із звуком [у]ви тут чуєте?
- Чи чуєте злиття зі звуком [у] в самому словізозуля?
- Послухайте ще раз загадку і назвіть слова, крім зозулиного «ку-ку», вимовляємо склад ку (Холодку, кує)
2. Гра «Впіймай звук [у]»
Урок, рука, дуга, луна, зуб, кенгуру, учні, дубок, узвар.
- Доберіть слова, в яких є звук[у]. (Робота в парах.)
Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Стали в колі ми кружлять.
Покружляли, розійшлися,
До роботи знов берися.
3. Ознайомлення з буквою Уу
- Звук[у]позначається буквою Уу. Розгляньтевелику і малу буквиУу. Чивідрізняються вони між собою за формою? (Ні, вони однакові.) Велика і мала буквиУувідрізняютьсятількирозміром.
- На що схожа буква Уу?
- Послухайте віршик.
Проясніло небо хмуре,
Відійшла, ущухла буря…
Шкода довго лютувала,
Навіть липу поламала.
Я гіллячку вніс у хату –
Буква «У», дивися тату!
4. Робота з букварем (с. 24)
- Розгляньте ще раз велику і малу букви Уу.
1) Звуко-складовий аналіз слів.
- Розгляньте верхні малюнки. Хто на них зображений? (Комахи)
- Назвіть їх. (Мураха, жук, павук)
Учні виконують повний звуковий аналіз слів з опорою на схеми, подані у підручнику.
2) Читання букв у будиночках (хором та індивідуально).
- Назвіть всі звуки у слові жолудь.
- Яких птахів бачите на малюнку?
- Назвіть всі звуки у слові журавель.
- Скільки складів у слові голуб?
- Який склад наголошений?
- У якому складі є звук [у]?
- Звук [у] – незвичайний. Він, як і звук [а], можеутворюватихоч і коротке, але окреме слово. Наприклад є слово сад, але якщо треба сказати, де ростутьяблука, то скажемовже не одним, а двома словами – у саду. Подивіться на малюнок. Складітьречення.
- Хто є у гуски?
- Хтоу курки?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
- З якою новою буквою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
- Який звук позначає буква Уу?
- На що схожа буква Уу?
- Назвіть слова, в яких є звук [у].
Урок 13. КОРИСНИЙ ВІДПОЧИНОК
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Що роблять люди, якщо вони відчувають утому?
- Що таке відпочинок?
- Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно організувати свій відпочинок, ознайомитеся із видами відпочинку.
III. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з підручником (с. 50-53)
- Розгляньте малюнки на с. 50.
- Які тварини відпочивають активно – бігають, граються, стрибають?
- Які тварини відпочивають пасивно?
Ознайомлення з поняттями «активний» і «пасивний» відпочинок
- Коли людина багато працює, вона втомлюється. Їй треба відпочивати, щоб відновити сили. Треба навчитися розподіляти свій час для навчання і відпочинку. Відпочивати можна по-різному. Рухливі ігри, плавання, стрибки – це активний відпочинок.
Є ще пасивний відпочинок.
- Розгляньте малюнки на с. 51.
- Хто який відпочинок обрав?
- Які діти відпочивають активно?
- Розкажіть, чим ви любите займатись у вільний час.
- Що краще для здоров’я – полежати на дивані чи пограти у рухливі ігри на свіжому повітрі?
- Щоб не втомлюватися, необхідно чергувати розумову та фізичну працю. Людям, які займаються розумовою працею, необхідний активний відпочинок. Під час такого відпочинку активно працюють ті органи й системи організму, які доти не були суттєво задіяні.
Читання вірша Н. Романенко «Навіщо дітям треба спати»
- Сон дуже важливий для здоров’я. Треба лягати спати в один і той самий час. Спати не менше 10 годин уночі і 1 годину вдень.
- Навіщо дітям треба спати?
- Розкажіть, коли ви спите?
- Розгляньте малюнок на с. 52. Складіть речення.
Вивчення корисних порад (с. 53)
- Розгляньте малюнки на с. 53 і прочитайте корисні поради, що відповідають кожному малюнку.
2. Фізкультхвилинка
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Активно чи пасивно?»
Учні обирають, плескаючи у долоні (один раз), активні справи та (два рази) – пасивні справи.
- Грати у футбол.
- Малювати.
- Грати у шахи.
- Кататися на санчатах.
- Поливати дерева.
- Пилососити.
- Ліпити.
- Читати книгу.
- Активний і різноманітний відпочинок – найкорисніші. Відпочивати потрібно щодня, у вихідні, на канікулах.
Активний відпочинок не лише знімає втому, поновлює працездатність, але й сприяє ще більшому її підвищенню, оскільки організм ніби тренується. Чергування видів праці, поєднання розумової і фізичної праці, навчання і праці з фізкультурою і спортом становить основу повноцінного використання вільного часу. Відпочивати можна і пасивно.
- Як ви вважаєте, що таке пасивний відпочинок? (Малювання, ліплення, читання літератури, колекціонування тощо)
2. Гра «Хто назве більше видів активного відпочинку?»
3. Вправа «Мікрофон»
- Як ви відпочиваєте на вихідних?
- Пам’ятайте, відпочинок – це не повне неробство, а зміна роду діяльності. Поки мозок працює, м’язи відпочивають, і навпаки.
Не варто забувати про фізичну працю, бо цей вид активного відпочинку не тільки зміцнює психічне і фізичне здоров’я, але і формує риси характеру. Праця, під час якої ти береш участь у життя класу, школи або родини, сприяє соціальному здоров’ю.
4. Гра «Хвости»
- Продовжте фразу : «Найкращимвідпочинкомдля мене є…»
5. Робота у групах. Гра «Шнурівка»
Кожна команда по черзі (як зашнуровуютьвзуття) називає по одному виду активного чипасивноговідпочинку. Виграє команда, яка навела приклад останнього.
V.ПІДСУМОК УРОКУ
- Для чогопотрібновідпочивати?
- Як правильно відпочивати?
- Яківидивідпочинкувизнаєте?
- Назвітьприклади активного відпочинку.
- Назвітьприкладипасивноговідпочинку.
- Якийвідпочинокшвидше та кращеврятуєвідперевтоми: активнийчипасивний?
- Як ви проводите вільний час?